KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989052
nr 1398 9052
Albert Abbe
(1889-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 39x52cm, yttermått inklusive ram: 49x61cm
Albert Abbe, svensk konstnär född 1889 i Helsingborg, död 1966.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:39:03
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Albert Abbe
Läs mer om Albert Abbe