KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989052

nr 1398 9052

Albert Abbe

(1889-1966), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 39x52cm, yttermått inklusive ram: 49x61cm

Albert Abbe, svensk konstnär född 1889 i Helsingborg, död 1966.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 24 maj 2021
kl 18:39:03

Albert Abbe

Läs mer om Albert Abbe